sladkovodní ryby potopa evoluce stvoření přežít

Stvoření - Otázky a odpovědi: Stvoďż˝enďż˝ a vďż˝da

Jak mohly sladkovodní ryby přežít potopu?

Z důvodu globální záplavy během potopy muselo dojít k promíchání sladké a slané vody. Pokud by se to stalo dnes, znamenalo by to pro mnohé vodní živočichy ohrožení života, neboť jsou většinou přizpůsobeni jen na určitou slanost vody. Přežití je přesto možné, jestliže bude splněna alespoň jedna z následujících podmínek:

1. Vodní živočichové jsou, co se týče tolerance obsahu soli ve vodě, velmi flexibilní. To platí na mnoho současných vodních tvorů, kteří mohou žít jak ve sladké tak i slané vodě. Je možné, že tato schopnost flexibilně reagovat na rozdílný obsah soli ve vodě, patřila k původním schopnostem většiny základních typů (zde je možné odkázat na článek "Genetisch polyvalente Stammformen von Grundtypen": stvořené základní typy byly původně velmi flexibilní a geneticky mnohostranné). Skutečnost, že mnoho dnešních vodních živočichů je přizpůsobeno na určitou slanost vody, může být interpretováno jako specializace (jinak řečeno jako jednostranné nasměrování), která se uskutečnila až po potopě.

2. Ne všude muselo dojít k promíchání vody. Mnoho živočichů přizpůsobených na určitou slanost vody mohlo za určitých podmínek v místech s nepromíchanou vodou přežít, zatímco jiná padla tomuto promíchání za oběť. Tímto způsobem mohli někteří zástupci jednotlivých druhů přežít a tím zajistit zachování druhu.


Překlad: Pavel Böhm, 14.04.2007

sladkovodní ryby potopa evoluce stvoření přežít Informace o překladateli

sladkovodní ryby potopa evoluce stvoření přežít E-mail na překladatele


Autor: Reinhard Junker

sladkovodní ryby potopa evoluce stvoření přežít Informace o autoru


sladkovodní ryby potopa evoluce stvoření přežít Verze vhodná pro tisk zde


Nastavte si jako záložku do oblíbených on this page or send the location by email.

© 2007, https://www.genesisnet.info/dateien_cs/f52.php

sladkovodní ryby potopa evoluce stvoření přežítDalší otázky k této oblasti